Aktualności

JOGA W MAROKO

Warsztaty
Termin: 27 marzec 2019 00:00 - 3 kwiecień 2019 00:00

Miejscowość: Marrakesz, Maroko

Egzotyka odwiedzanych miejsc, bogactwo smaków i zapachów oraz noclegi na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem na długo pozostawią niezapomniane wrażenia.
Szykujcie się na niezwykłą wyprawę do Maroko!
W czasie wyprawy zapraszamy na odświeżenie ciała i umysłu podczas sesji jogi prowadzonych przez Justynę Borkowską.
✓ kameralna max 10-osobowa grupa
✓ sesje jogi (również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia)
✓ nocleg w obozowisku na pustyni
✓ wyprawa samochodami 4x4 do wielkich wydm
✓ tradycyjne marokańskie jedzenie
✓ odpoczynek nad Atlantykiem
Program

Dzień 1
Przylot do Marrakeszu. Transfer z lotniska do centrum miasta. Zakwaterowanie, a następnie zwiedzanie medyny, czyli starej części Marrakeszu: meczet Koutoubia (Księgarzy), grobowce Saadytów oraz ogrody Majorelle. Zakupy w suku. Wieczór i kolacja na placu Jemma El Fna, najsłynniejszym targu nocnym.
Dzień 2
Rano opuszczamy Marrakesz. Jedziemy malowniczą trasą przez góry Atlasu Wysokiego i najwyższą w kraju przełęcz Tiszkę (2 260 m n.p.m.). Po drodze zwiedzamy unikatowy, wpisany na listę UNESCO ksar, Ait Ben Haddou. Ksar to zbudowana z gliny i kamienia osada obronna. Ten przyciąga reżyserów z całego świata - powstały tu zdjęcia filmowe m.in. do Gladiatora, Gry o Tron, Alexandra czy Popiołu i diamentu. Tu rozpoczynamy naszą marokańską przygodę z jogą - pierwsza sesja w okolicach ksaru. Kontynuujemy podróż i wieczorem docieramy do oazy M’Hamid, która leży niedaleko granicy z Algierią. Tu spędzamy pierwszą noc w obozowisku na pustyni. Przejazd: długi dzień w mini busie, ok. 10h, około 500 km przez góry
Dzień 3
Śniadanie. Godzinna sesja jogi. Po lunch rozpoczynamy wędrówkę przez Saharę. Wspomogą nas wielbłądy. Na noc wracamy do obozu. Wieczorem relaksacyjna sesja jogi. Potem ognisko, tradycyjne pieczenie chleba, kolacja, muzyka. Chętni mogą spędzić noc pod gwiazdami. Marsz: około 2 - 2,5 h
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyruszamy samochodami 4x4 na wyprawę do Erg Chegaga. Jest to jeden z największych obszarów z masami lotnego piasku. Tu mamy okazję zobaczyć jedne z najwyższych wydm - znajdziemy się w sercu saharyjskiej pustyni. Na zakończenie dnia piękny zachód słońca, relaksacyjna sesja jogi i nocleg w obozowisku Chegaga. Przejazd: około 100 km
Dzień 5
Rano godzinna sesja jogi. Po śniadaniu wracamy do oazy M’Hamid. Stamtąd od razu ruszamy dalej w kierunku wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, do Essaouiry. Samo miasto zobaczymy dopiero następnego dnia, ponieważ trasa jest długa i przyjazd zaplanowany jest wieczorem. W trakcie podróży sesja jogi dla kręgosłupa. Przejazd: około 10 h, trasa górska (650 km)
Dzień 6
Dzień spędzamy w wietrznej Essaouira. Miejscowość słynie z przepięknej, ciągnącej się kilometrami plaży. Na jej krańcu znajdują się wydmy. W 100-letnim porcie cumują niebieskie łodzie, można tu kupić świeże ryby. Spacerujemy wzdłuż murów obronnych miasta, a potem plażą do ruin Bourj El Baroud. Wchodzimy w labirynt uliczek medyny, która może okazać się rajem dla miłośników fotografii. Pierwsza poranna sesja na plaży, a wieczorem medytacja przy zachodzie słońca.
Dzień 7
Poranek w Essaouira. Poranna sesja jogi. Popołudniu przyjazd autobusem do Marrakeszu. Dla chętnych: wyjście do hammamu (łaźni parowej); pozostałe osoby mogą skorzystać z wieczornej jogi. Kolacja na placu Jemma El Fna.
Dzień 8
Poranna sesja jogi. Przejazd na lotnisko i wylot.

Justyna Borkowska. 
Zatoka Jogi w Sopocie.

Jogą zainteresowałam się w 2001 roku. Zafascynowana postanowiłam regularnie chodzić na zajęcia. W 2007 roku ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, prowadzony przez Jurka Jaguckiego, uzyskując certyfikat. Wiele lat współprowadziłam szkołę Joga Trójmiasto. W 2015 roku powołałam do życia szkołę Zatoka Jogi. Regularnie uczestniczę w warsztatach doszkalających dla nauczycieli i od 6 lat pogłębiam wiedzę i doświadczenie w zakresie jogi twarzy. Organizuję szkolenia. Prowadzę autorskie zajęcia dla ciężarnych i rodziców z dziećmi. Współtworzę sopocką szkołę rodzenia Dobrze przygotowani. Jestem entuzjastką pracy z ciałem wg metody Feldenkraisa.

Ta wyprawa JEST dla Ciebie
− jesteś gotów spędzić kilka dnia w prostych warunkach
− jesteś ciekaw świata
− lubisz poznawać nowych ludzi
− ćwiczysz jogę lub nigdy tego nie robiłeś/aś, ale chętnie spróbujesz
− lubisz czasem się zmęczyć i spocić
− jesteś gotów na umiarkowany wysiłek fizyczny

Ta wyprawa NIE JEST dla Ciebie jeżeli
− nie lubisz suchego, gorącego klimatu 
− oczekujesz luksusowych hoteli
− nie lubisz się męczyć i ubrudzić
− nie jesteś gotowy na długie przejazdy samochodem przez góry.

Rozkład wyprawy
1. Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Marrakeszu. Zwiedzanie miasta
2. Przejazd Marrakesz - obóz M’Hamid
3. Aktywności na pustyni. Obóz M’Hamid
4. Wyprawa samochodami 4x4 do wydm w Erg Chegaga. Obóz Chegaga
5. Powrót do M’Hamid i przejazd do Essaouira 6 Essaouira
7. Przejazd do Marrakeszu
8. Lot powrotny do Warszawy

Cena wyjazdu
Bilet lotniczy WizzAir (wykup biletu we własnym zakresie na stronie linii WizzAir ostateczna cena biletu zależy od dnia wykupu biletu i klasy rezerwacyjnej) 2 800 PLN + 290 EUR (ok. 750 - 1 000 PLN)

Harmonogram wpłat
I wpłata 800 PLN (przy zapisie)
II wpłata 2 000 PLN (30 dni przed datą wyjazdu)
III wpłata 300 EUR (gotówka, płatna na miejscu)

Dodatkowe, opcjonalne koszty
− ubezpieczenie kosztów imprezy 70 PLN

Cena wyjazdu zawiera:
− transport wg programu (minibus, jeepy, autobus rejsowy) oraz transfery z/na lotnisko w Marrakeszu
− zakwaterowanie w riadach w pokojach dwu lub trzyosobowych oraz w obozowisku na pustyni
− śniadania w riadach (jeśli są dostępne), a podczas pobytu na pustyni pełne wyżywienie oraz herbata, kawa, woda (od kolacji w dniu 2 do śniadania w dniu 5)
− sesje jogi
− udział i opiekę pilota z Polski
− opiekę lokalnego przewodnika
− ubezpieczenie turystyczne

Cena wyjazdu nie zawiera:
− biletu lotniczego na trasie Warszawa – Marrakesz – Warszawa
− dodatkowego wyżywienia (ok. 50 - 60 EUR)
− napojów do posiłków
− biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Marrakesz ok. 15 EUR
− aktywności fakultatywnych: hammam z masażem ok. 30 EUR
− napiwków i wydatków własnych

Kontakt Tatiana Chylińska:
tatiana@authentictravel.pl, tel. +48 781 630 100

Justyna Borkowska:
zatokajogi@gmail.com, tel. +48 601 150 158

Z uwagi na charakter wyprawy możliwe są nieznaczne odstępstwa od programu, nie wpływające jednakże na jego zasadniczy kształt i jakość.

 

Addres
Marakesz
Marrakesz, Maroko

 

Mapa


 

Terminy


Okres: Od 27 marzec 2019 00:00 do 3 kwiecień 2019 00:00