Blog
Gdyby zapytać kogokolwiek: „Czym dla ciebie jest ruch?”, wielu na pewno odpowiedziałoby, że „czymś naturalnym, czymś, co jest nieodłącznym elementem życia człowieka”.

Praktyka jogi dedykowana dzieciom w wieku wczesnoszkolnym stanowi połączenie dyscypliny z radosną, spontaniczną zabawą.

Pilates to system ćwiczeń fizycznych opracowany przez Josepha Pilatesa na początku XX wieku.

Joga w ciąży – joga dla Pań po 14 tygodniu ciąży

Podstawowe pozycje jogi dla osób bez doświadczenia

Joga dla Panów pragnących praktykować w męskim gronie
.

Joga twarzy – szczęka

Zwykle mało się zastanawiamy nad tym, że stan naszej szczęki, problemy z zębami, stawami skroniowo-żuchwowymi mogą mieć wpływ na nasze zdrowie i różne dolegliwości, które się pojawiają.

Woda – czym jest i dlaczego jest tak dla nas ważna? Wiemy, że stanowi około 70% masy ciała człowieka. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów i reakcji biochemicznych naszego organizmu. Krążenie krwi, odżywianie i trawienie, regulacja temperatury ciała, oddychanie, widzenie, słyszenie, wszystkie te funkcje odbywają się przy udziale wody. Nasze ciało jest uzależnione od niej.

Co z oczu to z serca…
A jak jest naprawdę z naszymi oczami? Czy poświęcamy im wystarczającą uwagę? Jak o nie dbamy? Co joga może wnieść nowego, cennego dla naszych oczu? Może to banalne pytania dla niektórych, a jednak ważne, jeśli zastanowimy się nad kondycją naszych oczu choć chwilę zresztą sprawdźcie, poczytajcie sami, co mogą nam dać regularne ćwiczenia naszych oczu.

BKS Iyengar kontynuował praktykę jogi w wieku 92 lat przez kilka godzin każdego dnia.

Tłumaczył swoją praktykę w taki sposób:

Podkategorie